Ranking Firmy Szkoleniowe

Od czasu transformacji gospodarczej niezwykłym wzięciem cieszą się szkolenia – możemy wywnioskować z lektury opracowania Polecane Eventy Integracyjne. Wiadomo, że kadra menedżerska o wysokich kwalifikacjach to filar interesu. Firmy systematycznie przygotowują kursy z kierowania projektami, z asertywności, automotywacji albo z zarządzania zespołem.

Szkolenia takie określane są jako otwarte a także zamknięte. Te ostatnie opracowywane są na polecenie konkretnych przedsiębiorstw. Biorą w nich udział wyłącznie menedżerowie tych spółek. Warsztaty otwarte, według nazwy, przeznaczone są dla osób interesujących się konkretną problematyką. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że uczestnicy warsztatów otwartych muszą przeważnie uiścić opłatę za nie z własnej kieszeni. Oczywistym jest, że lokata kapitału we własne kompetencje to właściwe dbanie o przyszłość.

Nauczaniem na warsztatach biznesowych trudnią się zazwyczaj zawodowi trenerzy. Duży procent z nich jest znawcą w konkretnej dziedzinie, np. w technikach kierowania ludźmi, w coachingu, sposobach skutecznej integracji zespołu itd. Trenerzy winni posiadać nie tylko szeroką i gruntowną erudycję, ale również stosowne predyspozycje. Istotne jest, by posiadaną wiedzę w stosowny sposób eksplikować uczącym się. Mile widziana jest na dodatek przygotowanie z komunikacji werbalnej i niewerbalnej, sprawność prowadzenia prezentacji oraz nawiązywania kontaktów interpersonalnych.

Metodyka kursów biznesowych jest zazwyczaj podobna. Używane są transmisje multimedialne, praca indywidualna, ćwiczenia w grupach i egzaminy przed wydaniem certyfikatu. Bywa, że zaplanowane są również dodatkowe spotkania pogłębiające wiedzę po zakończeniu szkolenia. Im bardziej skomplikowana problematyka, tym dłuższe zajęcia, zaprojektowane nawet na cztery dni.

Branża warsztatów dla menedżerów rozwija się intensywnie i wydaje się, że ta koniunktura nie nie ulegnie zmianie w niedalekiej przyszłości. Coraz popularniejsze są ponadto imprezy integracyjne powiązane z warsztatami biznesowymi. Ich wielkim plusem jest nie tylko możliwość przekazania wiedzy, ale ponadto konsolidacja grupy zatrudnionych.

02.10.2014. 10:49